Правила в'їзду до Іспанії

Правила в'їзду до Іспанії

Правила в'їзду до Іспанії

Оновлено 23 грудня 2021 року

Починаючи з 22 листопада 2021, дозволятиметься в'їзд до Іспанії з України громадянам України, які пройшли повний курс вакцинації проти Covid 19 вакциною, визнаною Всесвітньою організацією охорони здоров'я або Європейським агентством лікарських засобів (за 14 днів з дня отримання останньої дози). Зазначене правило поширюється на осіб віком від 12 років і більше. Діти віком до 12 років можуть в'їжджати без довідки про вакцинацію у супроводі батьків, які мають сертифікат про вакцинацію.

Починаючи з 22 листопада не буде дозволено в'їзд з туристичною метою громадян, які не мають довідки про повний курс вакцинації (за 14 днів від отримання останньої дози вакцини).

Громадяни України мають право в'їзду на територію Іспанії за наявності повної вакцинації або невідкладної причини для подорожі.

 • Для вакцинованих громадян дійсними вважатимуться щеплення визнаними ВООЗ вакцинами: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Covishield (Serum Institute of India), Sinopharm або Sinovac. З моменту введення останньої дози вакцини має пройти щонайменше 14 днів (день вакцинації вважається нульовим). Таким громадянам не потрібні додаткові тести та проходження карантину. З повністю вакцинованими батьками можуть без тестів в'їжджати діти до 12 років.
 • Перед поїздкою до Іспанії (включаючи дітей будь-якого віку, транзитних мандрівників та мешканців Іспанії, які повертаються додому) необхідно зареєструватися на сайті https://www.spth.gob.es/ Після заповнення форми ви отримаєте QR-код, який вам потрібно буде пред’явити як під час посадки, так і після прибуття в Іспанію на санітарному контролі. На даний момент пред’явлення будь-якої форми не є обов’язковим, якщо подорож до Іспанії здійснюється наземним транспортом.
 • Іспанія приймає сертифікати вакцинації у додатку Дія або паперові сертифікати з порталу Дія з QR-кодом.
 • Невакциновані громадяни можуть в'їхати в Іспанію, якщо відповідають одній з категорій:
  - резиденти Європейського Союзу, асоційованих держав Шенгену, Андорри, Монако, Ватикану (Святого Престолу) або Сан-Марино, які їдуть до цієї країни, документально підтверджуючи це.
  - власники довгострокової візи, виданої державою-членом або асоційованою з Шенгенською державою, які їдуть до цієї країни.
  - медичні працівники, у тому числі дослідники в галузі охорони здоров’я, та спеціалісти з догляду за людьми похилого віку, які йдуть або повертаються після виконання своєї трудової діяльності.
  - транспортний, морський та авіаційний персонал, необхідний для здійснення повітряного сполучення.
  - дипломатичні, консульські, міжнародні, військові, цивільні особи захисту та члени гуманітарних організацій при виконанні своїх функцій.
  - студенти, які навчаються в Іспанії або іншій країні ЄС або Шенгенської Угоди, та мають відповідний дозвіл на навчання або візу та медичну страховку, та які виключно прямують до країни, де має відбуватися навчання, і якщо в’їзд відбувається під час академічного курсу або не раніше ніж за 15 днів до його початку. У разі, якщо країною призначення є Іспанія та тривалість перебування не перевищує 90 днів, необхідне підтвердження, що навчання відбуватиметься у навчальному закладі, що авторизований в Іспанії та зареєстрований у відповідному адміністративному реєстрі, а навчальний курс реалізується у очній та денній (повного часу) формі та передбачає отримання диплома або сертифіката.
  - висококваліфіковані працівники, робота яких необхідна і не може бути відкладена або виконана дистанційно, в тому числі учасники спортивних заходів високого рівня, що проходять в Іспанії. Ці обставини мають бути підтверджені документально.
  - особи, які подорожують з належним чином акредитованих невідкладних сімейних причин (тяжка хвороба, похорон тощо).
  - люди, які подорожують через форс-мажорні обставини чи потреби, або в'їзд яких дозволений з гуманітарних міркувань, що підтверджує це документально.
  - пасажири, які є неодруженими партнерами громадян Іспанії. Вони повинні мати підтвердження їхніх стосунків, видане консульством Іспанії.

Невакциновані особи, яким дозволено в'їзд, повинні мати:
- негативний експрес-тест на антиген COVID-19, зроблений щонайбільше за 48 годин до прибуття. Результати тесту мають бути англійською, французькою, німецькою, іспанською мовами або супроводжуватися завіреним перекладом іспанською мовою; або
- негативний тест NAAT на COVID-19, зроблений щонайбільше за 72 години до прибуття. Приймаються такі тести: CRISPR, HAD, LAMP, NEAR, PCR, RT-LAMP, RT-PCR, SDA і TMA. Результат тесту має бути англійською, французькою, німецькою, іспанською мовами або супроводжуватися завіреним перекладом іспанською мовою.
Тести не вимагаються від дітей до 12 років.

Усі пасажири, які мають на меті в’їхати до Іспанії, підлягають проходженню санітарного контролю у першому пункті в’їзду, який передбачає щонайменше перевірку документів, візуальне обстеження та замір температури безконтактним способом.

Для безвізового в'їзду до Іспанії потрібно мати діючий біометричний закордонний паспорт та оформити поліс медичного страхування на весь термін перебування в країні.


Для просмотра сайта, обновите версию вашего браузера!